تحلیل ژئوپلتیک اقلیت در جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر بهائیت

قسمتی از متن پایان نامه :

دیدگاه ژاک آتالی

در کتاب «یهودیان، جهان و پول» با یکی از خطرها و چالش‌های بزرگ قرن معاصر که برآورد نسبت میان پول در تاریخ معاصر یهود با اداره جهان می باشد به گفتگو پرداخته و نشان داده که قوم یهود چگونه با باور یکتایی و توانگری خود و با تصور فرماندهی متمرکز در راهبری جهان، به فکر اداره آن به واسطه پول می باشد.آتالی در سطرهای مختلف این کتاب کوشش می کند از لابه‌لای حوادثی که منجر به شکل‌گری قوم یهود می گردد به مطالعه راز ماندگاری این قوم و و مطالعه علل آزارها و کشتارهای آنها در طول تاریخ می‌پ‍ردازد.به عقیده نویسنده، حوادثی که بر این قوم سرگردان در طول تاریخ می‌گذرد، استعاره‌ای می باشد از اسفار تورات و او نیز بر همین مبنا به مطالعه خط سیر اقتصادی این قوم و مراحل تکامل آن می‌پ‍ردازد که در نهایت نیز به مطالعه شرایط کنونی اسرائیل و همسایگانش و گمانه‌زنی در مورد آینده آن منتهی می گردد.(سرحدی ،103،1391)

2-2-دیدگاه های مراجع تقلید و علما در مورد بهائیت

2-2-1- حضرت آیت الله امام خامنه ای

از آنجا که در شهرستان (…) استان فارس تعداد کمی از بهائیان به شغل مغازه داری مشغول شده اند و مردم روزانه با آنها معاشرت و به داد و ستد می پردازند لذا از محضر جنابعالی استدعا می رود به سوالات زیر پاسخ نمائید.

36

۱- آیا بهائیان مسلمان هستند و یا کافر و نجس ؟

۲- حکم سلام و دست دادن با آنها چگونه می باشد؟

۳- حکم خرید از مغازه آنها و فروش چیزی به آنها چگونه می باشد ؟

۴- آیا بر سر سفره ایشان می توان حاضر گردید و از غذای این فرقه ضاله خورد ؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

جواب : جمیع افراد فرقه ضاله بهائی محکوم به کفر و نجاست هستند و از غذا و سایر چیزهایی که با رطوبت مسری در تماس با آنها بوده می باشد بایستی اجتناب نمود و بر مومنین واجب می باشد که با جیله و فسادگری این فرقه گمراه مقابله کنند .

لطفا به سؤالات زیر پاسخ فرمائید:

۱ – معاشرت و همنشینى و دست دادن دانش ‏آموزان مسلمان با دانش آموزان پیرو فرقه گمراه بهائیت، اعم از این که دختر باشند یا پسر، مکلّف باشند یا غیر مکلّف، در داخل مدرسه یا خارج از آن، در دوران ابتدائى، متوسطه و پیش دانشگاهى، چه حکمى دارد؟
۲ – رفتار استادان و مربیان با دانش‏ آموزانى که بهائى بودن خود را عیان می ‏کنند و یا یقین داریم که بهائى هستند، چگونه بایدباشد؟

۳ – بهره گیری از وسایلى که همه دانش ‏آموزان از آنها بهره گیری مى‏کنند مانند شیر آب آشامیدنى، شیر توالت و آفتابه آن، صابون و مانند آن، با این که علم به مرطوب بودن دست و بدن داریم، چه حکمى دارد؟
جواب : همه پیروان فرقه گمراه بهائیت محکوم به نجاست هستند و در صورت تماس آنها با چیزى، مراعات مسائل طهارت در ارتباط با آنها، نسبت به امورى که مشروط به طهارت می باشد، واجب می باشد. ولى رفتار مدیران و معلمان و مربیان با دانش‏ آموزان بهائى بایستی بر اساس مقررات قانونى و اخلاق اسلامى باشد.

۴- خواهشمندیم تکلیف مؤمنین را در برخورد با فرقه گمراه بهائیت و آثار حضور پیروان آن در میان جامعه اسلامى، اظهار فرمائید؟همه مؤمنین بایستی با حیله ‏ها و مفاسد فرقه گمراه بهائیت مقابله نموده و از انحراف و پیوستن دیگران به آن جلوگیرى کنند.

۵- گاهى بعضى از پیروان فرقه گمراه بهائیت براى ما غذا یا چیز دیگرى مى‏آورند، آیا بهره گیری از آنها براى ما جایز می باشد؟از هرگونه معاشرت با این فرقه ضالّه مضلّه، اجتناب نمائید.

۶ – بهائیان بسیارى در اینجا کنار ما زندگى می ‏کنند که رفت و آمد زیادى در خانه‏هاى ما دارند. عده‏اى مى‏گویند که بهائى‏ها نجس هستند و عده‏اى هم آنها را پاک مى‏دانند. این گروه از بهائى‏ها اخلاق خوبى از خود عیان مى‏کنند، آیا آنها نجس هستند یا پاک؟آنها نجس و دشمن دین و ایمانِ شما هستند، پس فرزندان عزیزم جدا از آنها بپرهیزید.

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  •  صدمات اجتماعی  – اقتصادی  – سیاسی  ناشی از اقلیت بهائیت در ژئوپلتیک ایران چیست؟
  •  بهائیت چه تاثیری در مناسبات سیاسی و اقتصادی ایران دارد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه