عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل فضایی بلوارهای شهری ( مطالعه موردی: بلوار شهید انصاری رشت)

قسمتی از متن پایان نامه :

ویژگی‌های اقتصادی

  • فعالیت صنعتی: فعالیت‌های صنعتی از دیرباز در بین ساکنان شهر رشت رایج بوده و فرآورده‌های صنعتی این سامان علاوه بر رفع نیاز اهالی منطقه، در بعضی از زمینه‌ها مانند فرآورده‌های غذایی و صنایع چوبی و زینت آلات، در کشور صاحب نام بوده می باشد.
  • فعالیت خدمات و بازرگانی: شهر رشت به علت جایگاه جغرافیایی و ارتباطی خود از دیرباز به لحاظ بازرگانی و تجاری دارای اهمّیت بوده و در دوره‌های خاصی از این نظر مورد توجه ویژه قرار گرفته می باشد. این شهر که از یک سمت به بندر انزلی و آستارا و از طرفی دیگر به تهران مربوط می‌باشد در یک مثلث ارتباطی قرار گرفته و دارای شرایط بسیار مناسبی برای امور بازرگانی و حمل و نقل کالا می‌باشد.
  • فعالیت کشاورزی: اقتصاد شهر رشت از گذشته تاکنون بر پایه خدمات بازرگانی و کشاورزی بوده و ساکنین شهر چه در بخش خرید و فروش و چه در حمل‌ونقل و چه به صورت مستقیم در امور کشاورزی صاحب تأثیر بوده‌اند. گسترش شهر و افزایش روز افزون جمعیت آن علاوه بر آنکه بسیاری از اراضی مرغوب کشاورزی را به زیرِ ساخت و سازهای شهری می‌کشاند، جمعیت شاغل در بخش کشاورزیِ این شهر را یا تقلیل داده و یا همگام با گسترش سایر بخش‌ها قدرت جذب نیروهای فعال در این بخش را کاهش داد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • اظهار تعریفی جامع و روشن از مفهوم بلوار و ایجاد ذهنیت درست از آن
  • معرفی بلوار به عنوان مکانی ایمن ، سرسبزی و مفرح و روان برای پیاده ها و سواره ها
  • شناخت و تجزیه و تحلیل بلوار شهید انصاری از نظر فرم، کاربری و معنا

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد