عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل فضایی بلوارهای شهری ( مطالعه موردی: بلوار شهید انصاری رشت)

قسمتی از متن پایان نامه :

  • متغیرهای پژوهش

 

3-2-1) متغیر مستقل

متغیر مستقل متغیری می باشد که در پژوهش‌های تجربی به وسیله پژوهشگر دستکاری می گردد تا تاثیر (یا ارتباط) آن بر روی پدیده دیگری مطالعه گردد. با در نظر داشتن موضوع پایان نامه که عنوان آن تحلیل فضایی بلوار شهری می باشد . پس “بلوار شهری” متغیر مستقل این پژوهش می باشد که تحت تاثیر فضای طراحی شده در خود  می باشد.

 

3-2-2) متغیر وابسته

متغیر وابسته، متغیری می باشد که تأثیر (یا ارتباط) متغیر مستقل بر آن مورد مطالعه قرار می‌گیرد. به بیانی دیگر پژوهشگر با دستکاری متغیر مستقل درصدد آن می باشد که تغییرات حاصل را بر متغیر وابسته مطالعه نماید، “تحلیل فضایی” متغیر وابسته آن می باشد که ما قصد داریم به شناسایی و تحلیل وضعیت های این متغیر بپردازیم.

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

3-3) ویژگی‌های جغرافیای طبیعی

3-3-1) جایگاه جغرافیایی و تقسیمات سیاسی

3-3-1-1) شهرستان رشت:  یکی از شهرستان‌های استان گیلان می باشد که در 49درجه و34دقیقه طول شرقی و 37درجه و 16دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار گرینویچ و هم‌سطح دریاهای آزاد قرار دارد. این شهرستان از شمال به دریای خزر و شهرستان بندر انزلی، از جنوب به شهرستان‌های رودبار و شفت، از شرق به شهرستان آستانه اشرفیه و لاهیجان، از غرب به شهرستان شفت و صومعه‌سرا محدود می گردد. این شهرستان دارای 6بخش به نام‌های: مرکزی، خمام، خشکبیجار، سنگر، کوچصفهان و لشت‌نشاء می باشد. تقسیمات این شهرستان به تفکیک بخش در نقشه شماره 3-1 آورده شده می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • اظهار تعریفی جامع و روشن از مفهوم بلوار و ایجاد ذهنیت درست از آن
  • معرفی بلوار به عنوان مکانی ایمن ، سرسبزی و مفرح و روان برای پیاده ها و سواره ها
  • شناخت و تجزیه و تحلیل بلوار شهید انصاری از نظر فرم، کاربری و معنا

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه