سایت دانلود پایان نامه های رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

  مطالعه و رتبه بندی عوامل و شاخص های کلیدی موفقیت در استقرار برنامه ریزی منابع سازمانی ERP

قسمتی از متن پایان نامه :

سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)

اصطلاح ERP به گونه کلی به چگونگی برنامه ریزی یک سازمان بزرگ برای بهره گیری از منابع وسیع تصریح می کند.در قدیم سیستم های ERP در شرکت هایی بزرگ صنعتی بهره گیری می گردید. به هر حال بهره گیری از ERP تغییر کرده و بسیار مفهومی شده می باشد. امروزه این اصطلاح می تواند به انواع شرکت ها تصریح داشته باشد.مهم نیست چه صنعتی را داشته باشد . در حقیقت سیستم های ERP در بیشتر انواع سازمان ها بهره گیری می گردد ، چه کوچک و چه بزرگ.

امروزه سیستم های ERP می توانند دامنه وسیعی از فعالیت ها و یکپارچگی آنها را در یک پایگاه داده واحد پوشش دهند. برای نمونه ، فعالیتهایی مانند منابع انسانی، مدیریت زنجیره تامین ، مدیریت ارتباط با مشتری، مالی، فعالیت های صنعتی، و فعالیت های مدیریت انباره داده همگی یکجا در یک نرم افزار کاربردی قرار دارند و معمولا توسط پایگاه داده و شبکه خودشان جمع آوری می شوند.امروزه همه آنها می توانند زیر یک چتر قرار گرفته اند(ابراهیمی کردلر،1389).

ERP مخفف( Enterprise Recourse Planning) بوده و از لحاظ لغوی به معنای برنامه ریزی جامع منابع یک سازمان می باشد . در زیر سه تعریف از ERP اظهار شده می باشد:

* یک راه حل مبتنی بر فناوری اطلاعات می باشد که تمام منابع سازمان(مواد اولیه ، ماشین آلات ، نیروی انسانی و پول )را توسط یک سیستم به هم پیوسته با سرعت، دقت و کیفیت بالا در کنترل مدیران سطوح مختلف قرار می دهد تا مدیران بتوانند بطور مناسب فرآیند برنامه ریزی و عملیات سازمان را مدیریت نمایند.

* یک توجه فناورانه و سیستماتیک برای مدیریت موثرتر تمام منابع در یک سازمان می باشد که این مدیریت از طریق اتوماسیون و یکپارچه کردن تمام فرآیندها و در نتیجه بالا بردن کارایی سازمان ها اعمال می گردد.

* (ERP)،  یک بسته کامل نرم افزاری کاربردی درون سازمانی ، جامع و سازمان نگر ، ماژولار ، استاندارد و شامل یک مجموعه از ماژولهای یکپارچه ، آماده راه اندازی ، از پیش طراحی شده و از پیش مهندسی شده اما قابل تنطیم و منعطف ،پیکر بندی بر اساس نیازهای پویای سازمانها می باشد. این راه حل کاملا انعطاف پذیر ، فرایندگرا و اطلاعات محور می باشد و شامل کلیه فعالیتها و فرایندهای اصلی و موثر در ایجاد ارزش افزوده سازمان می باشد . فرایندهای از پیش تعریف شده در سیستم بر اساس بهترین تجارب دنیا[1] استخراج شده اند.

ERP  یک تفکر، فناوری و سیستمی برای مدیریت موثرتر تمام منابع در یک سازمان می باشد که این مدیریت از طریق اتوماسیون و یکپارچه کردن تمام فرآیندها و در نتیجه بالا بردن کارایی سازمان می باشد. ERP یک راه حل مبتنی بر فناوری اطلاعات می باشد که تمام منابع سازمان را توسط یک سیستم به هم پیوسته با سرعت، دقت و کیفیت بالا در کنترل مدیران سطوح مختلف سازمان قرار می دهد تا بطور مناسب فرآیند برنامه ریزی و عملیات سازمان را مدیریت نمایند.دستاوردهای ERP فراتر از بهبود جایگاه فعلی بوده و هدف اصلی آن تامین نیازهای دراز مدت سازمان وتوانمند کردن آن در حوزه های مختلف  می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

آقای ریچاردسون [2] از صاحب نظران علوم مدیریت در تعریف ERP می گوید : ” ERP ، مجموعه ای نرم افزاری ، متشکل از چند برنامه کاربردی شرکتی می باشد که برای نظارت و کنترل وظایف کلیدی شرکت در یک سازمان ، شرکت و یا بنگاه بهره گیری می گردد . به تعبیری ، ERP اتصالی می باشد بین بسته های نرم افزاری مالی نظیر دفتر کل ، خرید ، حقوق و دستمزد و غیره با جنبه های عملیاتی نظیر مهندسی ، تولید ، پژوهش و توسعه (R&D) و نیروی انسانی که عملیات را پشتیبانی می کنند و غیره“( همان منبع).

ERP را میتوان به دو طریق تعریف نمود:

[1] -practice Best

[2]– Richardson

سوالات یا اهداف این پایان نامه : 

  • مطالعه پنج عامل کلیدی (برنامه ریزی، سازماندهی، یافتن کارمند، رهبری و کنترل ) در موفقیت سیستم برنامه ریزی منابع سازمان شعب بانک پارسیان استان تهران
  • اولویت بندی عوامل و شاخص های شناسایی شده موفقیت سیستم برنامه ریزی منابع سازمان در شعب بانک پارسیان استان
  • ارائه راهبردها و روشهای مناسب برای رسیدن به موفقیت سیستم برنامه ریزی منابع سازمان در شعب بانک پارسیان استان

1-5- سؤال های پژوهش

با در نظر داشتن ماهیت پژوهش به جای فرضیه پژوهش سوال پژوهش داریم:

  1. آیا میتوان برنامه ریزی منابع سازمان را از شاخص های کلیدی موفقیت سیستم برنامه ریزی منابع سازمان در شعب بانک پارسیان استان تهران دانست؟
  2. آیا میتوان سازماندهی را از شاخص های کلیدی موفقیت سیستم برنامه ریزی منابع سازمان در شعب بانک پارسیان استان تهران دانست؟
  3. آیا میتوان انتخاب ، استخدام ، انتصاب و ارزیابی نیروهای با صلاحیت را از شاخص های کلیدی موفقیت سیستم برنامه ریزی منابع سازمان در شعب بانک پارسیان استان تهران دانست؟
  4. آیا میتوان صلاحیت مدیر پروژه را از شاخص های کلیدی موفقیت سیستم برنامه ریزی منابع سازمان در شعب بانک پارسیان استان تهران دانست؟
  5. آیا میتوان فرایند کنترل پروژه را از شاخص های کلیدی موفقیت سیستم برنامه ریزی منابع سازمان در شعب بانک پارسیان استان تهران دانست؟
  6. اولویت بندی عوامل و شاخص های کلیدی موفقیت پیاده سازی سیستم برنامه ریزی منابع سازمان در  شعب بانک پارسیان استان تهران چگونه می باشد؟
  7. راهبرد هاو روش های مناسب برای رسیدن به موفقیت پیاده سازی در شعب بانک پارسیان استان تهران بوسیله کدام می باشد؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان :  مطالعه و رتبه بندی عوامل و شاخص های کلیدی موفقیت در استقرار برنامه ریزی منابع سازمانی ERP  با فرمت ورد